#
ورود یا ثبت نام
سبد خرید

هویج و موهایی سالم و فوق العاده زیبا و حجیم

هویج و موهای سالم
۱۸ خرداد ۱۳۹۸ بدون نظر 160 بازدید

هویج و موهایی سالم و فوق العاده زیبا و حجیم

یکی از مسائل تاثیرگذار بر سلامت روح و جسم داشتن موهایی سالم است. یکی از دغدغه های افراد چگونگی مراقبت از سلامت موها و دوام آنهاست. از جمله مواد غذایی که ما را در این مهم یاری می کند، هویج است. این گیاه به علت درصد زیاد بتاکاروتن مشهور است. همینطور میزان فراوان ویتامین A موجود در آن خواص ویژه ای به آن داده است. حضور ویتامین C و A۲,B۱,B۳,B ، پتاسیم، فسفر، فیبر و املاح دیگر در آن نیز بر حفظ سلامتی موها بسیار تاثیرگذار است. ویتامین E در آن به تقویت موها کمک می کند. خوردن مداوم هویج یا آب آن باعث افزایش ضخامت و استحکام  و سرعت رشد موها می شود. بیایید از هویج و موهایی سالم و زیبا بیشتر بدانیم:

ریزش مو

وقتی که صبح از خواب بیدار می شوید و تارهای موی خود را بر روی بالش می بینید طبیعی است که احساس خوبی نداشته باشید. ریزش مو علاوه بر عارضه ای که بر موها دارد، بر روحیه انسان نیز، تاثیرگذار است. روزانه بین پنجاه تا هزار تار از موهای ما می ریزد. حدودا بیش از یک میلیون تار مو بر روی سر هر انسان هست. تا حدی ریزش مو طبیعی است. اگر با کشیدن مو احساس کردید موهایتان از ریشه در می آیند یعنی اینکه ریزش مو دارید.در دوران بارداری، شیردهی و پریودی تغییرات هورمونی باعث ریزش موها می شود. استرس، کمبود مواد مغذی، فقر پروتئین و کلاژن در بدن، همگی از عواملی هستند که باعث ریزش مو می شوند. یکی دیگر از دلایل ریزش مو، آلودگی هوا و کثیفی می باشد.

 

هویج با کمک به گردش خون در سر تغذیه رسانی را به موها افزایش می دهد. فولیکول مو را افزایش داده باعث تحریک موها برای رشد بیشتر می شود. همچنین آب هویج سبب استحکام موها و مانع ریزش موها می شود. برای مبارزه با ریزش موها بسیار خوب عمل می کند. ویتامین های حیلتی موجود در آن موها را ضخیم تر، قوی تر و شفاف تر می کند.

هویج و موهای سالم

رشد مو

دومین عضو از بدن ما که سریع ترین رشد را دارد موهای ماست. هویج یکی از گیاهانی است که تاثیر بسزایی بر رشد موها دارد. موجب تغذیه رسانی و تامین مواد مغذی مورد نیاز موها می شود و در نتیجه رشد آنرا افزایش می دهد. هویج گنج زیبایی و سلامتی است و بر شادابی و رشد موها تاثیر بسزایی دارد. ویتامین C و ویتامین E موجود در آن موها را تقویت می کند و رشد آنرا افزایش می دهد.

مصرف روزانه یک لیوان آب هویج باعث افزایش رشد موها می شود. حدود ۹۰ تا ۱۲۰ میلی لیتر آب هویج ویتامین C و ویتامین E مورد نیاز موها را تامین می کند و منجر به رشد سریع تر موها می شود. در عین حال از سفید شدن زودرس موها پیشگیری می کند. ساختار مواد مغذی موجود در آن باعث سم زدایی و بهبود ساخت سلولهای جدید در موها می شود. علاوه بر موها بر پوست و ناخن هم تاثیر بسیار خوبی دارد.

هویج و موهای سالم

 

براق شدن موها

هویج سرشار از ویتامین A و C است که باعث رطوبت رسانی موها می شود. این گیاه یک منبع برتر از ویتامین A است. یک فنجان هویج خرد شده حاوی ۱۰۶۹ میکروگرم ویتامین A است. بهتر است زنان روزانه حداقل ۷۰۰ میکروگرم و مردان حداقل ۹۰۰ میکروگرم  ویتامین A مصرف کنند. علاوه بر آن ویتامین C که یک آنتی اکسیدان محلول در آب است به مقدار زیاد در آن موجود می باشد. اگر ۱۰۰ گرم هویج مصرف کنیم تقریبا ۹ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین C تامین شده است. هویج با مواد مغذی که با خود حمل می کند موجب براق شدن و رطوبت رسانی موها می شود.

افزایش حجم موها

سالیان سال است که برای افزایشد حجم موها از هویج استفاده می شود. هویج با تغذیه رسانی و رطوبت رسانی کامل موها باعث افزایش ضخامت موها می شود. در پی افزایش ضخامت و رطوبت رسانی بهتر موها حجم موها افزایش می یابد.

 

 دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *