#
ورود یا ثبت نام
سبد خرید

مهمترین خواص ماست از نظر طب سنتی

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ بدون نظر 31 بازدید

مهمترین خواص ماست از نظر طب سنتی

ماست از غذاهایی است که برای افراد گرم مزاج و صفرای مفید است و اگر این افراد دوغ بدون چربی را مصرف کنند برایشان بهتر است. افرادی که دچار خشکی و تلخی دهان هستند نیز ماست برایشان مفید است. علاوه بر این موارد در طب سنتی خواص زیادی از ماست تا به حال بیان شده است ما در این یادداشت سعی بر این داریم که مهمترین خواص ماست را از نظر طب سنتی برای شما شرح دهیم پس با ما همراه شوید.

طبع ماست از نظر طب سنتی

ماست طبع سرد و تری دارد و بهتر است که  با مصلح میل شود و مصلحی که برای این ماده غذایی معرفی شده است؛  زنیان، نعنا و یا آویشن است که باید یکی از این سه مصلح رو در کنار ماست استفاده کنید. اگه طبع شما سرد است در فصل گرم کم و در فصل سرد مقداری بیشتر از مصلح استفاده کنید و اگه طبع گرمی دارید در فصل گرم نیازی به مصلح ندارید و در فصل سرد مقدای استفاده کنید. و حدیثی از امام علی(ع) داریم که میفرمایند: هر کس مایل به خوردن ماست است و می خواهد که زیانی به او نرسد زنیان در آن بریزد و بخورد.

تاثیر مثبت  ماست بر میل جنسی

رطوبت زیاد در بدن باعث افزایش میل جنسی می شود.  و کسی که طبع سردی دارد اگر ماست رو بدون مصلح بخورد رطوبت بدنش زیاد می شود و نیاز جنسی بیشتری پیدا می کند. چون حفظ سلامت بدن یکی از پایه های اصلی دین به حساب می آید در توصیه هایی که از اهل بیت به ما رسیده تاکید بر تعادل غذایی است به همین خاطر مصلح غذایی مهم شده،عقل سالم در بدن سالم! در نتیجه ماست از نظر طب سنتی باعث تاثیر مثبت بر میل جنسی شما می شود.

ماست باعث افزایش طول عمر  می شود

ماست از نظر طب سنتی باعث افزایش طول عمر می شود. غذای معمول حضرت علی (ع) نون و ماست بوده و این هر چند غذای زاهدانه ای است ولی اهمیت و قدرت غذاییش امروز مشخص شده است . برای قرنها ماست یکی از مواد غذایی مهم در سلامتی و طول عمر بشر بوده و شاید جالب باشد اگر بدانید  ماست در زبانهایی که نویسنده کتاب مورد بررسی قرار داده در اصطلاح به معنای طول عمر است. در کشور ارمنستان به ماست ماتزون می گویند در یوگسلاوی، کیسلوملکو و پیر پادشاه سابق یوگسلاوی در صحبت با نویسنده کتاب اسلام پزشک بی دارو گفت که غذای بسیاری از صد ساله ها و سالخوردگان یوگسلاوی ماست ا ست وآنها در اثر مصرف ماست طول عمر پیدا کرده و به صد سالگی میرسند. روسها ماست رو به مقدار زیاد با نان سیاه مصرف میکنند و از تندرستی کامل برخوردار می شوند در فرانسه به ماست یاورت می گویند و آن را  با توت فرنگی جنگلی مخلوط میکنند و میخورند.

به چه دلیل  شیر به اندازه ی ماست مفید نیست؟

ماست بیشتر از شیر خاصیت داره به چند علت اول اینکه شیر معمولی و تازه با دستگاه گوارش چندان سازگار نیست و نمیشود که همیشه و بعنوان غذای غالب استفاده کرد، دوم اینکه در ماست مواد غذایی که وجود دارد که به سرعت هضم و جذب میشود و کلسیم آن برای اشخاص سالخورده بسیار مفید است و زود جذب میشود.  سوم اینکه بسیاری از ویتامین های گروه (ب) رو باکتریهای ماست در روده ی ما میسازند و به خون میفرستند. و چهارمین خاصیت فوق العاده ای که ماست برای بدن انسان دارد این است که  که کسانی که مشکل نفخ و عفونت روده دارند اگه بطور مرتب ماست بخورن باکتریهای مضر روده رو از بین میبرند و آنها نمیتوانند در اسیدلاکتیک ماست زنده بمانند به همین خاطر مرده و متدرجاً از روده تخلیه میشوند و در نتیجه نفخ و عفونت روده بکلی برطرف میشود.دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *