معرفی دو دمنوش لاغری؛ میانبرهای جادویی کاهش وزن

دمنوش لاغری

برای کاهش وزن باید انرژی بیشتری از آنچه دریافت می‌کنید مصرف کنید. وقتی این اتفاق رخ دهد بدن شما سراغ چربی‌های ذخیره شده می‌رود تا آن‌ها را تبدیل به انرژی کند و این باعث کاهش چربی‌های بدنتان می‌شود و آن‌ها ناپدید می‌شوند و به سادگی فرم آن را تغییر می‌دهد مانند تبدیل آب به بخار آب. این یک تغییر اساسی است اما شما باید عوامل ژنتیکی را نیز در نظر بگیرید. فرآیندی که توضیح داده شد در بدن هر فرد با توجه به بدن خود شخص اتفاق می‌افتد و از یک فرد به فرد دیگر تغییر می‌کند. ما در این یادداشت میخواهیم شما را با دو دمنوش لاغری؛ میانبرهای جادویی کاهش وزن آشنا کنیم.

قبل از انتخاب هر کدام از آن‌ها بهتر است آن‌ها را بشناسید و بدانید چگونه بر بدن شما تاثیر می‌گذارند و باعث کاهش وزنتان می‌شوند. چربی (به همراه پروتئین و کربوهیدرات) به صورت انرژی ذخیره می‌شود. کالری واحدی است برای اندازه‌گیری انرژی‌ای که از طریق چربی، کربوهیدرات و پروتئین‌ها در بدن ایجاد می‌شود. بدن شما از طریق یک سری فرآیندهای شیمیایی چربی را به صورت انرژی در بدنتان ذخیره می‌کند و هرگونه انرژی اضافی که بدن شما به آن احتیاج نداشته باشد در بدنتان ذخیره می‌شود.

دمنوش لاغری چای سبز و زنجبیل

چای سبز به عنوان یک نوشیدنی برای کمک به کاهش وزن شناخته شده است اما تحقیقات بیشتری لازم است تا صحت آن را تایید یا رد کند. در حالی که بعضی از تحقیقات هیچ کمکی در این باره نکرده‌اند دیگر تحقیقات سه ماده اصلی در چای سبز را که باعث کاهش وزن می‌شوند به ما معرفی کردند. چای سبز دارای کافئین، کاتچین و تینین است. کافئین فقط به سیستم کلی بدن شما کمک می‌کند و تعدادی از فرآیند‌های بدن را سرعت می‌بخشد از جمله متابولیسم مربوط به وزن.

کاتچین‌ها فلانوئید‌های ضد اکسنده هستند و در چای سیاه هم آن را دارد اما در مقایسه فرآیند آن‌ها چای سبز بهتر عمل کرد. در کاتچین‌ها می‌توانند جذب چربی‌ها از طریق روده کاهش دهند. تنین یک آمینواسید است که در چای سبز موجود است و باعث آزادسازی دوپامین می‌شود. دوپامین باعث ایجاد شادی و آرامش در شما می‌شود و اگر عادت دارید هنگام استرس غذا بخورید آن را کاهش می‌دهد.

دمنوش لاغری

دمنوش لاغری زنجبیل به چای سبز کمک می‌کند تا هضم را بهبود ببخشد و بدون اضافه کردن شکر یا شیر عطر و طعم آن را بهتر کند. چیزی که شما برای تهیه این دمنوش نیاز دارید نصف یک زنجبیل است . آن را پوست بگیرید و خرد کنید.

دمنوش لاغری چای سبز و زنجبیل را درون لیوان دمنوش در آب جوش قرار دهید. غلیظ شدن چای سبز باعث تلخ شدن آن می‌شود بنابراین بعد از ۳-۴ دقیقه آن را خارج کنید. اگر واقعا به شیرین شدن این دمنوش نیاز دارید می‌تواند کمی عسل به آن اضافه کنید اما از اضافه کردن شکر یا شیر به آن بپرهیزید. روزی ۱ یا ۲ بار آن را با معده خالی بنوشید.

دمنوش لاغری چایی دارچین

قند خون شما تاثیر مستقیمی روی وزنتان دارد همانگونه که بر میزان گرسنگی شما و انرژیتان تاثیر دارد. داشتن انرژی باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانید به ورزش بپردازید اگر قند خون متعادلی داشته باشید به احتمال زیاد اشتهای شما کمی زیاد خواهد بود و بدن شما بیشتر از چربی استفاده خواهد کرد تا آن را ذخیره کند.

مطالعات نشان می‌دهد که دارچین می‌تواند میزان قند خون را کنترل کند پس چرا از ترکیب آن با چایی استفاده نکنیم؟

چیزی که شما برای تهیه این دمنوش نیاز دارید ۱ عدد چوب دارچین است. دارچین را در یک لیوان دمنوشی که چایی‌تان را در آن ریخته اید قرار دهید و در آن را بگذارید و ۱۰ دقیقه به آن مهلت دهید تا دم بکشد. این دمنوش را یک تا دو بار در روز بنوشید. یا می‌توانید هنگام دم کردن چایی‌تان چوب دارچین را نیز در قوری قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *