#
ورود یا ثبت نام
سبد خرید

عجیبترین خواص پوست بادمجان که شاید ندانید

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ بدون نظر 100 بازدید

عجیبترین خواص پوست بادمجان که شاید ندانید

از مهمترین خواص بادمجان این است که این گیاه محتوی آنتی‌اکسیدان بسیار قدرتمند «ناسونین» است. این آنتی‌اکسیدان از گسترش سرطان به‌ ویژه در مغز و سایر بخش‌های سیستم عصبی جلوگیری می‌کند. پوست بادمجان همچنین محتوی «اسید کلروژنیک» است. این ترکیب شیمیایی ضمن افزایش خواص آنتی‌اکسیدان و ضد التهابی، تحمل گلوکزی را نیز افزایش می‌دهد. گوشت بادمجان همچنین محتوی اسید کلروژنیک است که البته این اسید به میزان بیشتر در پوست آن وجود دارد. ما در این یادداشت سعی بر آن داریم که عجیبترین خواص پوست بادمجان که شاید ندانید را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه شوید.

ارزش غذایی پوست بادمجان

بادمجان دارای تعدادی از ریزمغذی ها است و کالری اندکی دارد؛ و برای افرادی که رژیم غذایی کم کالری را رعایت می کنند، گزینه ی مناسبی است. یک فنجان بادمجان خام حاوی ۱۸۸ میلی گرم پتاسیم، ۷ میلی گرم کلسیم، ۱۱ میلی گرم منیزیم، ۱۸ میلی گرم فولات، دو و نیم گرم فیبر غذایی است. پس اگر مایل بودید پوست آن را هم نگه داشته و مصرف کنید در واقع فیبر بیشتری به بدنتان خواهید رساند.

چه زمانی برای مصرف پوست بادمجان مناسب است؟

بهترین زمان دقیقاً وقتی است که بادمجان تازه و پوست آن نیز شاداب و جوان است. بادمجان های پیرتر و درشت تر، رنگشان تیره تر و تلخی بیشتری دارند و مناسب مصرف نیستند. به همین دلیل است که بادمجان های رسیده تر و پیرتر را باید پیش از مصرف حتماً پوست کَند؛ در غیر این صورت باید فرآیند تلخی گرفتن حتماً انجام شود.

انتخاب بادمجان با پوست مناسب

وقتی قصد خرید بادمجان دارید؛ مطمئن شوید پوست آن نرم، تمیز و براق با کلاهکی به رنگ سبز باشد. نقاط تیره ممکن است نشانه ی فساد آن باشد. بادمجان های کوچک را انتخاب کنید تا پوست آن تلخی کمتری داشته باشد؛ اما اگر مایلید بدون پوست آن را مصرف کنید بهتراست تا زمان مصرف پوست آن باقی بماند؛ در ضمن سر بادمجان را نبُرید، مگر این که بخواهید آن را در فریزر نگهداری کنید. لازم است بگوییم ماندگاری بادمجان در فریزر شش ماه است.

خواص بادمجان

غذاهایی با پوستهای بادمجان

اگر مایل بودید پوستهای  بادمجان را باقی بگذارید و از آن ها در تهیه ی غذا استفاده کنید پیشنهاد می کنیم برای زیبایی بیشتر غذا، به صورت نواری پوست آن را جدا کنید؛ به این ترتیب که یک نوار از پوست بادمجان را باقی بگذارید و یک نوار را پوست بگیرید.
با توجه به این که بسیاری از افراد الان در حال تهیه ی ترشی های گوناگون و رنگارنگ هستند، توصیه می کنیم، ترشی پوست بادمجان را امتحان کنید. ترشی پوست بادمجان دقیقاً مانند ترشی بادمجان است و تفاوتی ندارد. همچنین می توانید از بادمجان هایی در تهیه ی ترشی استفاده کنید که پوست آن ها را جدا نکرده اید.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اگر می خواهید از بادمجان با پوست آن استفاده نمایید حتما از بابت سموم شیمیایی و آفتکش ها خیالتان راحت باشد و از سبزیجات ارگانیک بدین منظور استفاده نمایید.

خواص کلی پوستهای بادمجان

پوست بادمجان بنفش یک منبع فیتوکمیکال به نام آنتوسیانین.که یک منبع آنتی اکسیدان است و با بیماریهای سرطان، التهاب و بیماری های عصبی مقابله می کند.
یک فنجان ‏بادمجان‬ خرد شده ۳۵ ‫‏کالری‬، ۰ گرم چربی، ۸ گرم کربوهیدرات، ۲.۵ گرم فیبر و ۰.۸۳ گرم پروتئین دارد. ویتامین های موجود در بادمجان شامل پتاسیم، آهن، فولات، ویتامین K و ویتامین C است. پوست بادمجان بنفش یک منبع فیتوکمیکال به نام آنتوسیانین.

که یک منبع آنتی اکسیدان است و با بیماریهای سرطان، التهاب و بیماری های عصبی مقابله می کند. بادمجان پروتئین ناقص دارد، اما همراه با دانه های مختلف و یا حبوبات یک پروتئین کامل است. بر خلاف بسیاری از میوه های دیگر، بادمجان بهترین خوردنی است به شرط آنکه درست پخته شود. بافت اسفنجی و محکم آن برای کباب کردن، سرخ کردن، پختن مناسب است بادمجان باید کاملا پخته شود تا بهترین عطر و طعم را داشته باشد برخی از بادمجان ها تلخ هستند برای از بین بردن تلخی آن قرار دادن بادمجان در آب نمک بمدت تیم ساعت است سپس با آب سرد شسته و استفاده کنید.دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *