#
ورود یا ثبت نام
سبد خرید

بهترین مواد غذایی برای درمان پیسی صورت

درمان پیسی
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ بدون نظر 119 بازدید

بهترین مواد غذایی برای درمان پیسی صورت

پیسی، یک اختلال تولید رنگدانه است که در آن ملانوسیت‌ها (سلولهایی که رنگدانه تولید می‌کنند) در قسمت‌هایی از پوست، غشاهای مخاطی و شبکیه تخریب شده‌اند. در نتیجه لکه‌های سفیدپوست درنواحی مختلف بدن ظاهر می‌شوند. مویی که در نواحی مبتلا به پیسی رشد می‌کند معمولاً سفید می‌شود. ما در این یادداشت شما را با بهترین مواد غذایی برای درمان پیسی آشنا خواهیم کرد.

 بذر ترب

بذر ترب یکی از بهترین مواد غذایی برای درمان پیسی پوست است. استعمال منظم بذر ترب در نواحی آسیب‌دیده به از بین بردن عفونت کمک خواهد کرد و رشد سلول‌های پوستی را به جای سلول‌های مرده‌ی پوست سرعت خواهد داد. به این ترتیب پدیدار شدن لکه‌های سفید در طول زمان کاهش خواهد یافت. بذر ترب را آسیاب کنید و آن را با سرکه سیب رقیق شده؛ دو قاشق چایخوری کافی است ترکیب کنید. خمیر حاصل را روی نواحی آسیب‌دیده بگذارید و پس از ۳۰ دقیقه آن را آبکشی کنید. برای این‌که زود به نتیجه برسید، این کار را دست کم دو بار در روز تکرار کنید.

زردچوبه

زردچوبه یک عامل جوان‌کننده‌ی بی‌نظیر برای پوست است و می‌تواند که به شکل شگفت انگیزی در درمان پیسی به شما کمک می کند. زردچوبه همچنین حاوی خواص ضدباکتری است که کمک‌تان می‌کنند از شر باکتری ایجادکننده‌ی عفونت خلاص شوید. علاوه بر این خاصیت گندزدایی قدرتمند زردچوبه می‌تواند سبب بهبود سریع پوست آسیب‌دیده شود.

کمی پودر زردچوبه و چند قطره روغن خردل را با هم ترکیب کنید و یک خمیر تهیه کنید. این خمیر را روی لکه‌های سفید یک بار صبح و یک بار عصر به طور روزانه استعمال کنید. راه دیگر این است که چند برگ چریش را له کنید، آن‌ را با کمی پودر زردچوبه و آب ترکیب کنید و خمیر را روی لکه‌های سفید به صورت روزانه (روزی دو بار برای این‌که سریع به نتیجه برسید) استعمال کنید. این درمان خانگی خاص را به طور مداوم استفاده کنید تا زمانی که لکه‌های سفید ناپدید شوند.

زردچوبه برای پیسی

سرکه سیب

سرکه سیب از دیر باز برای درمان پیسی استفاده می شده است. بیماری پیسی یا همان ویتیلیگو گاهی اوقات در اثر عفونت‌های باکتریایی یا قارچی ایجاد می‌شود که می‌توانند پوست را بخورند و مانع از این شوند که ملانین کافی تولید شود و جایگزین سلول‌های مرده‌ی پوستی شود. در این گونه موارد، استفاده از سرکه سیب رقیق شده (حاوی خواص اسیدی است که مانع رشد باکتری می‌شوند) روی لکه‌های سفید می‌تواند به ریشه‌کن کردن عفونت و کاهش لکه‌های پوستی کمک کند.

آب و سرکه سیب را به نسبت دو به یک ترکیب کنید و این ترکیب را طی فواصل زمانی منظم در طول روز روی لکه‌های سفیدتان بمالید. شما همچنین می‌توانید این محلول را برای شستشوی پوست آسیب‌دیده استفاده کنید. روش دیگر این است که می‌توانید چند قطره سرکه سیب را روی یک پارچه‌ی گرم بریزید و آن را هر روز به مدت ۱۵ دقیقه روی لکه‌های سفید بگذارید تا از شرشان خلاص شوید.

 عسل

عسل حاوی خواص ضدباکتری و ضدقارچ قدرتمندی است که می‌تواند به شما کمک کند با انواعی از عفونت‌ها، از جمله لکه‌های سفید مقابله کنید. عسل به آسانی توسط پوست جذب می‌شود و می‌تواند به طور موثری باکتری ایجادکننده‌ی عفونت را ریشه‌کن کند. این ماده همچنین بهبودی سریع منطقه‌ی آسیب‌دیده را ترویج می‌کند. پوست آسیب‌دیده را خوب با آب بشورید و با یک حوله‌ی نرم خشک کنید. کمی عسل خام روی لکه‌های سفید بمالید و اجازه بدهید مدتی بماند.

دست کم ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا پوست‌تان عسل را جذب کند. بعد از گذشت این مدت صورت‌تان را با آب ولرم بشورید. شما همچنین می‌توانید با استفاده از عسل (دو قاشق غذاخوری)، پودر چوب صندل (۱ قاشق چایخوری)، پودر زردچوبه (۱ قاشق چایخوری) و پودر برنج (۱ قاشق چایخوری) یک خمیر تهیه کنید. این خمیر را روی لکه‌های سفید بمالید و اجازه بدهید که خوب خشک شود. سپس آن را با آب سرد بشورید. این فرآیند را دست کم دو بار در روز تکرار کنید تا به نتیجه‌ی دلخواه‌تان برسید.

 زنجبیل

مصرف منظم زنجبیل گردش خون را در بدن از جمله نواحی آسیب‌دیده در اثر بیماری پیسی، بهبود خواهد داد. جریان خون افزایش یافته در ناحیه روند بهبود را تسریع می‌کند و باکتری ایجادکننده‌ی عفونت را از بین می‌برد. یک تکه زنجبیل ببرید و آب آن را روی لکه‌های سفید بمالید. شما همچنین می‌توانید آب زنجبیل را با کمی خاک رس قرمز ترکیب کنید و خمیر حاصل را روی لکه‌های سفید بمالید و اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. سپس آن را با آب شستشو دهید. روش دیگر به این ترتیب است که آب زنجبیل را با آب و آب لیمو ترکیب کنید و محلول حاصل را دست کم دو بار در روز برای خلاص شدن سریع و موثر از شر لکه‌های سفید بنوشید.

آب کلم‌برگ

استفاده از آب کلم‌برگ روی لکه‌های سفید می‌تواند پدیدار شدن آنها را کاهش دهد و از وقوع مجددشان پیش‌گیری کند. چند برگ کلم‌برگ را جدا کنید و آب آنها را بگیرید و سپس آن را در فواصل زمانی منظم در طول روز و هر بار به مدت ده دقیقه، روی لکه‌های سفیدتان بگذارید. روش دیگر این است که چند برگ کلم را در آب بجوشانید (حدودا به مدت ۱۵ دقیقه) و این آب را برای شستشوی پوست آسیب دیده استفاده کنید. روش بهتر این است که میتوانید چند سوراخ روی برگ‌ها ایجاد کنید و برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه آنها را مستقیما به مدت ۱۵ دقیقه و دست کم دو بار در روز روی لکه‌های سفید بگذارید.

به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *