#
ورود یا ثبت نام
سبد خرید

با مصرف زعفران با سرطان کبد خدا حافظی کنید!

۱۸ بهمن ۱۳۹۷ بدون نظر 122 بازدید

با مصرف زعفران با سرطان کبد خدا حافظی کنید!

با مصرف زعفران با سرطان کبد خدا حافظی کنید!

با مصرف زعفران با سرطان کبد خداحافظی کنید. همانطور که می دانید کبد حساس ترین عضو داخلی بدن است. سرطان کبد پنجمین سرطان شایع جهان و سومین عامل مرگ در مبتلایان به سرطان به شمار می رود. اصلی ترین عامل خطر در ابتلا به سرطان کبد، عفونت مزمن ناشی از ویروس هپاتیت B و C است. سایر عوامل خطر عبارتند از: مصرف بیش از حد آهن، کبد چرب، مصرف الکل و مواجهه با سرطان زاهای محیطی که در دخانیات، مواد آرایشی، بنزین و غذاهای فرآوری شده از جمله فرآورده های شیر و گوشت یافت می شوند.

برای درمان سرطان کبد

برای درمان سرطان کبد، داروهای گیاهی زیادی وجود دارد. یکی از این گیاهان که با سرطان کبد مقابله می کند، زعفران است. تحقیقات نشان می دهند که زعفران اثر قابل توجهی در پیشگیری از سرطان کبد دارد. به این صورت که تقسیم سلولی را مهار کرده و مرگ برنامه ریزی شده سلول ( آپوپتوز ) را تحریک می کند.
زعفران یک فرآورده گیاهی است که زعفران فواید درمانی بسیاری دارد و به عنوان ادویه برای ایجاد طعم و رنگ به غذاها افزوده می شود.

با مصرف زعفران با سرطان کبد خدا حافظی کنید!

با مصرف زعفران با سرطان کبد خدا حافظی کنید!

این گیاه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد سرطان و ضد التهاب است و می تواند به عنوان یک ماده ضد سرطان کاربرد گسترده داشته باشد.
تحقیقات نشان می دهند که مصرف زعفران خطر ایجاد سلول های سرطانی در کبد را مهار کرده، همچنین با مصرف این گیاه کاهش پروتئین هایی که نشانه اولیه وجود سرطان هستند، به وضوح مشاهده می شود و آغاز و روند پیشرفت بیماری به مراتب کندتر می گردد.

همچنین دانشمندان دریافتند زیست مولکولی که در این ادویه طلایی پیدا شده برای کبد مفید است. زعفران به خاطر داشتن کروسین crocin ( زعفران رنگش را از کروسین دارد و این ماده جلوی تکثیر سلول های سرطانی را می گیرد) می تواند از افراد در مقابل شکل کشنده سرطان کبد محافظت کند. مطالعه ای جدید زیر نظر پروفسور عمر امین Amr Amin در دانشگاه امارات متحده عربی مشخص کرد که زعفران به خاطر وجود کروسین در برابر سرطان هپاتوسلولار hepatocellular carcinoma ( HCC) (رایج ترین نوع سرطان کبد که بدخیم است)مقاومت ایجاد می کند.

زیست‌مولکول Biomolecule چیست؟

زیست‌مولکول Biomolecule مولکولی است که توسط یک ارگانیسم یا سامانه زنده ساخته می شود، و شامل درشت مولکولهایی مانند پروتیین ها ، پلی ساکاریدها ، لیپیدها و اسیدهای نوکلییک و نیز مولکولهای کوچک مانند اجزای شرکت کننده در سوخت و ساز سلولی اعم از متابولیتهای اولیه و متابولیتهای ثانویه و نیز محصولات ساخته شده طبیعی می باشد.

نتایج درمانی زعفران و سرطان کبد بر روی موش ها

پژوهشگرانی که روی موش های آزمایشگاهی تاثیرات زعفران را ارزیابی می کرده اند به این نتیجه رسیده اند که با استفاده ۲۲ هفته ای از عصاره زعفران در موش های آزمایشگاهی که آنان را به ماده های سرطان زا، آلوده کرده بودند، توانسته اند جلوی رشد این بیماری را بگیرند و در مواردی که موش ها آلوده نبوده اند نیز توانسته اند ایمنی خوبی در مقابل این بیماری را بگیرند.

سرپرست این تیم تحقیقاتی که عمرو امین نام دارد معتقد است که : «یافته‌های ما نشان می‌دهند زعفران با کمک به اجرای فرایند اپوپتوز یا مرگ تنظیم‌شده سلولی، جلوگیری از تکثیر بی‌رویه سلول‌ها و اثر ضد التهابی این نقش ضد سرطانی را بازی می‌کند».

تاثیر زعفران بر سرطان کبد

 

نتیجه گیری:

زعفران و سرطان کبد حریفان قدرتمندی هستند که خوشبختانه پیروز میدان مبارزه این دو زعفران است چرا که تحقیقاتی که روی موش های آزمایشگاهی صورت گرفته حاکی از این است که این گیاه ارزشمند می تواند به میزان زیادی روی تکثیر و حتی ایجاد سلول های سرطانی جلوگیری کند.

به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *