#
ورود یا ثبت نام
سبد خرید

انواع دوغ گاز دار و طرز تهیه آنها:

انواع دوغ
۱۵ خرداد ۱۳۹۸ بدون نظر 97 بازدید

انواع دوغ گاز دار و طرز تهیه آنها:

انواع دوغ در ایران سنتی و صنعتی یا گاز دار و بدون گاز می باشد. دوغ در ایران، ابتدا یکی از فرآورده‌های جانبی کره به حساب می آمد. به این صورت که ابتدا ماست پر چرب، با آب، رقیق و بعد با استفاده از مشک، چربی آن جدا کرده و باقی مانده به عنوان دوغ مصرف می‌شد. اما امروزه با تغییر در فرایند تولید کره به لحاظ تکنولوژی، روش تولید دوغ نیز به عنوان نوشیدنی تخمیری شیری، تغییر یافته است. دوغ صنعتی مستقیم از تخمیر شیر به وجود می آید که به صورت گاز دار در بین مردم رایج است.

تولید صنعتی دوغ بدون گاز و دوغ گازدار در ایران سابقه‌ای در حدود نیم قرن دارد. این نوشیدنی در گذشته اولین و بدون رقیب تنها نوشیدنی بود که مردم از آن استفاده می کردند. طبع دوغ سرد می باشد و برای افرادی که طبع سرد دارند بهتر است همرا با سبزیجات گرم میل شود. در ادامه با ما همراه باشید با انواع آن.

طرز تهیه دوغ گازدار خانگی با شیر:

ابتدا آب و شیر را با هم مخلوط کنید و یک لیوان از آن را  کنار بگذارید. بقیه را روی حرارت قرار داده تا دمای آن به حدی برسد که دست را نسوزاند. بعد ماست و نمک را در یک لیوان شیر و آب که قبلا کنار گذاشته اید خوب مخلوط کنید. و به شیر اضافه کنید و مخلوط کرده و درش رو محکم ببندید .کمی آن را تکان بدهید و در جای گرم چند روز قرار بدهید. اگر آب و ماست از هم جدا شد؛ نگران نباشید و چند بار محکم تکان بدهید تا مخلوط  شود.

انواع دوغ

افرادی که دوغ ترش دوست دارند بهتر است آن را در بیرون از یخچال نگهداری کنند. برای اینکه گاز آن بیشتر باشد کمی شکر به آن اضافه کنید. این محلول بعد از سه روز آماده می شود. می توانید در آخر به آن کمی پودر سیر و پودر نعنا و پودر گل و پونه یا کاکوتی هم مخلوط کنید . برای اینکه سریعتر آماده شود می توانید در جای گرم کنار شوفاژ یا جلوی آفتاب قرار دهید. دوغ به عنوان نوشیدنی اول ایرانی با طعم های مختلف نغنایی، موسیر و… تهیه می شود. اکثر مردم از مضرات نوشابه ها با خبرند و مصرف دوغ را به آن ترجیح می دهند.

دوغ گاز دار با ماست و طرز تهیه آن:

برای تهیه دوغ ابتدا انواع ماست با درصد چربی مختلف و با اسیدیته بیشتر از ۴/۱ درصد بر حسب اسید لاکتیک تولیدکرده. و سپس حداکثر با ۵۰ درصد آب آشامیدنی مخلوط و در صورت نیاز به آن نمک و اسانس اضافه می‌شود. اگر در شرایط سرما و مدت زمان محدود نگهداری شود، بدون گاز و در صورت نگهداری در دمای محیط (بیشتر از ۲۰ درجه سانتی‌گراد) در مدت چند روز  در اثر تخمیر طبیعی گازدار می‌شود. این نوشیدنی با افزودن اسانس سبزیجات معطر، طعم دار می‌شود.

دوغ

قبل از همه باید ماست مناسبی انتخاب کنید. یعنی ماستی که یک دست و ترش باشد. اگر ترش نیست ماست را در ظرف سر بسته و به مدت ۳ روز در یخچال نگهداری می‌کنیم. سپس ماست را آن قدر هم می‌زنیم تا کاملاً  یکدست شود، آنگاه دو برابر ماست موجود، آب به آن اضافه می‌کنیم و کمی نمک هم به آن اضافه میکنیم. حال برای گازدار شدن آن کافی است دو حبه قند به آن اضافه شود. سپس آن را به مدت ۱۰ دقیقه در ظرف سربسته‌ای خوب هم می‌زنیم و بعد ظرف حاوی دوغ را در هوای آزاد به مدت یک هفته نگهداری می‌کنیم.

اکنون دوغ ما به همراه چند تکه یخ آماده میل کردن است. با ماست هم زده و ترش شده همراه با آب گاز دار یا سودا هم می توان دوغ خوشمزه گازداری تهیه کرد.

 

به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *