#
ورود یا ثبت نام
سبد خرید

آشنایی کامل مهمترین تاثیر مایعات روی کلیه ها

تاثیر مایعات بر کلیه
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ بدون نظر 225 بازدید

آشنایی کامل مهمترین تاثیر مایعات روی کلیه ها

از تاثیر مایعات روی کلیه ها نباید غافل شویم زیرا یک نکته ی مهم برای سلامت عمومی بدن است، مایعات می تواند به روند بهبود عملکرد اعضای بدن کمک فراوانی کند زندگی ها به گونه ای شده که گاهی فراموش می کنید به تغذیه خود اهمیت دهید و این وعده های مهم را نادیده گرفته و صرفا جهت سیر شدن خوراکی هایی را مصرف می کنید، اما باید بدانید که مهم ترین مسئله برای داشتن زندگی آرام و به دور از دغدغه، تغذیه مناسب است تا بدنی سلامت و شاداب داشته باشید.

کلیه ها در طول شبانه روز کارهای بسیار مهمی را انجام می دهند، آن ها حدود ۱۴۰ لیتر خون را در روز تصفیه کرده و مواد زائد و سم های بدن را به صورت ادرار دفع می کند، برای اینکه کلیه های سالمی داشته باشید باید یک سری نکات را رعایت کنید. یکی از علل تجمع سموم در بدن و کلیه ها و عملکرد نا مناسب آن ها، عدم مصرف کافی از مایعات است. ما باید در طول شبانه روز حداقل ۸ لیوان آب مصرف کنیم تا کمتر به بیماری های کلیوی دچار شویم.

آب چغندر، آب ذغال اخته و آب لیمو

برای اینکه اسیدیته ادرار افزایش پیدا کند و از رشد باکتری ها و میکروب ها جلوگیری شود باید از خوراکی هایی استفاده کنید که دارای آنتی اکسیدان سرشاری باشد. آب چغندر از این دسته مایعات است که حاوی بتائین فراوانی است، بتائین سرشار از آنتی اکسیدان است. پزشکان و اطبای سنتی برای درمان بیماری های مجاری ادراری توصیه ی بسیار دارند که افراد از آب ذغال اخته بنوشند، ذغال اخته میوه ای است که برای بدن بسیار مفید است و از رشد باکتری هایی که باعث ایجاد عفونت در مجاری ادراری می شود، جلوگیری می کند. آب ذغال اخته هم مانند آب چغندر اسیدیته ادرار را افزایش می دهد. یکی دیگر از مایعات بسیار مفید برای جلوگیری از بیماری های کلیه خصوصا سنگ کلیه، آب لیمو است.

نارسایی کلیه در کودکان

اگر از لیمو به طور مرتب و منظم استفاده کنید میزان اسیدیته را افزایش می د هد و سنگ های کلیه را حل می کند. پس می توان به راحتی گفت که لیمو دشمن سنگ کلیه است. برای تاثیر بیشتر، آب ۵ عدد لیمو ترش را با یک لیتر آب مخلوط کنید و هر روز ۱ الی ۲ فنجان از آن را بنوشید تا هم سنگ کلیه را از بین ببرد و هم به پاکسازی بدن شما کمک کند. مهم ترین و کاربردی ترین مایعی که مستقیما بر روی کلیه ها تاثیر می گذارد آب است، پس نوشیدن آن را از یاد نبرید و حتی اگر دچار تشنگی هم نشده اید، نوشیدن آن را در برنامه ی روزانه خود قرار دهید، جایگزین کردن نوشابه های گاز دار و یا نوشیدنی هایی که کافئین دارند، هرگز مناسب نبود و نمی تواندد مانند آب در بدن عمل کند.

یک نوشیدنی مفید برای پاکسازی کلیه ها

با ما باشید تا با تاثیر مایعات روی کلیه ها آشنا شوید. آب حیاتی ترین ماده برای بدن است اما گاهی ترکیب یک سری مواد با یکدیگر معجزه ای برای سلامتی به وجود می آورد. ترکیباتی مانند جعفری، عسل، آب لیمو و …

مواد لازم جهت تهیه این نوشیدنی:

عسل ۲ قاشق غذاخوری

جعفری به میزان لازم

آب ۶ لیوان، بهتر است از آب تصفیه شده استفاده کنید

لیمو ترش بسته به ذائقه ی شما

طرز تهیه:

ابتدا آب را به جوش می آورید، سپس برگ های جعفری تازه را به آب اضافه می کنید و بعد از ۱۰ دقیقه از روی حرارت بر می دارید و از یک صافی رد می کنید تا تفاله های سبزی از آب آن جدا شود، حال عسل و آب لیمو ترش را بسته به اندازه  دلخواه خود به آن اضافه می کنید. این نوشیدنی یکی از مفید ترین مایعات برای پاکسازی کلیه های شما است. می توانید آن را به مدت ۱۰ روز در یک بطری در دار نگهداری کنید. از این نوشیدنی روزی دو فنجان میل کنید تا سلامت کلیه های خود را تضمین کرده و کلیه های شما به بهترین شکل خود وظایفش را عمل کند.

به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *