#
ورود یا ثبت نام
سبد خرید

آشنایی با درمان خانگی بوی بد زیر بغل

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ بدون نظر 32 بازدید

آشنایی با درمان خانگی بوی بد زیر بغل

بوی بدن ناشی از غدد پوست یا باکتری‌ها است. بوی بدن می‌تواند در هر قسمت از بدن مثل زیر‌بغل، بازوها، ناحیه تناسلی، مو و غیره ایجاد شود. در حقیقت، میزان بالای pH، محیط بسیار مناسبی برای رشد و تولید مثل باکتری‌ها به وجود می‌آورد. و این باعث ناراحتی بسیاری از افراد به خصوص در فصول گرما است. ما در این یادداشت سعی بر آن داریم که شما را با درمان خانگی بوی بد زیر بغل آشنا کنیم.

برگ حنا

پودر برگ حنا باعث خنک شدن پوست شده و فعالیت غدد عرق را به حداقل می‌رساند. پودر برگ حنا را نیز می‌توان همراه با پودر برگ سدر یا جوش ‌شیرین مخلوط کرده و سپس از آن استفاده کنید. برای درمان قطعی بوی بد زیر بغل برگ حنا را با جوشانده سماق یا سرکه مخلوط و به ‌صورت خمیر درآورده و روی محل قرار دهید. پس از نیم ساعت زیر بغل را با آب ‌غوره یا سرکه بشویید.

پوست و برگ گردو

برای درمان بوی بد زیر بغل و کاهش آن می‌توانید از برگ گردو استفاده کنید. برگ گردو دارای خاصیت ضد میکروبی قوی است که با استفاده از خیسانده یا دم‌کرده غلیظ آن در هنگام شستشوی زیر بغل به رفع بوی بد آن کمک می‌کند. همچنین پوست سبز گردو به کاهش فعالیت غدد عرقی و کنترل ترشح آن بسیار سود بخش است. می‌توانید مخلوطی به میزان مساوی از پودر برگ گردو، پودر پوست سبز گردو، مردار سنگ و حنا را روی زیر بغل خود به ‌منظور رفع بوی بد آن بپاشید.

سرکه سیب

به گفته‌ی دکتر محمت آز در برنامه‌ی تلویزیونی مشهورش به نام دکتر آز، خاصیت اسیدی سرکه سیب به باکتری‌های عامل بوی بد اجازه نمی‌دهد روی بدن رشد و تکثیر کنند. وی توصیه می‌کند، بعد از حمام مقداری سرکه زیر را زیر بغل‌تان بپاشید. نگران بوی سرکه‌ سیب هم نباشید؛ زیرا بعد از مدتی بوی آن از بین می‌رود. به خاطر بسپارید، به سرعت بعد از اصلاح موهای زائد زیر بغل یا بر روی زخم‌های پوستی سرکه سیب نپاشید. و قبل از همه، اول کمی سرکه سیب را روی یک نقطه از مچ‌تان بمالید؛ اگر پوست‌تان به سرکه سیب واکنش حساسیتی نشان نداد، آن‌گاه از آن به عنوان درمان خانگی برای رفع بوی بد زیر بغل استفاده نمایید.

سرکه سیب برای بوی بد زیر بغل

 ید

پزشکان کلینیک خانوادگی کاری در سنگاپور توصیه می‌کنند، برای خلاصی از شر بوی بد زیر بغل از ید استفاده کنید. ابتدا ید را روی پوست زیر بغل‌تان بمالید و سپس، با استفاده از قلم موی نرم پوست‌تان را با ید به آرامی بسایید. اجازه دهید ید به مدت ۵ دقیقه روی پوست‌تان باقی بماند و سپس، مثل همیشه دوش بگیرید. پزشکان این کلینیک ادعا می‌کنند استفاده از این روش بعد از چند روز، کاری می‌کند که برای مبارزه با بوی بد زیر بغل دیگر به خوشبو کننده‌‌ها و اسپری‌ها نیاز پیدا نکنید.

 روغن‌های گیاهی و معطر

با ترکیب جوش شیرین و روغن گیاهی اسطوخودوس (لوندر) یا روغن گیاهی پرتقال خمیر درست کنید. این خمیر را زیر بغل‌تان بمالید؛ این کار باکتری‌های عامل بوی بد را کنترل می‌کند. در نتیجه، این درمان خانگی به سادگی با بوی بد زیر بغل مبارزه می‌نماید. اجازه دهید خمیر روی پوست‌تان خشک شود و آن‌گاه، آن را بشویید. هنگام ساخت این خمیر حتما به اندازه‌ی کافی از روغن گیاهی استفاده کنید – برای موثر بودن این درمان خانگی، خمیر تهیه شده باید بوی قوی روغن گیاهی بدهد.

روغن درخت چای یا فندق افسونگر

روغن درخت چای و فندق افسونگر هر دو خواص ضد باکتری قدرتمندی دارند و بنابراین، برای خلاصی از شر بوی بد زیر بغل بسیار مفید و موثر هستند. با استفاده از روغن درخت چای و فندق افسونگر روزی ۴ تا ۵ دفعه زیر بغل‌تان را پاک کنید. این مواد گیاهی pH پوست را کاهش می‌دهند، و از این طریق عرصه را برای رشد و تکثیر باکتری‌ها تنگ می‌کنند.

نشاسته‌ی ذرت یا جوش شیرین

جوش شیرین را به زیر بغل‌تان بمالید تا باکتری‌های عامل بوی بد را از بین ببرد و عرق را به خود جذب ‌کند. جوش شیرین مانند یک خوشبو کننده عمل می‌کند. به همین نحو، از نشاسته‌ی ذرت نیز می‌توانید استفاده کنید که نسبت به جوش شیرین از خاصیت جذب کنندگی بالاتری برخوردار است. فقط هم‌زمان با استفاده از این درمان خانگی، حمام روزانه را فراموش نکنید.

 آب لیمو

یک عدد لیموی تازه را بچلانید و آب آن را خارج کنید؛ سپس آب لیمو را با مقدار اندکی آب رقیق کنید. این محلول را زیر بغل‌تان بمالید. خاصیت اسیدی آب لیمو pH پوست را تغییر می‌دهد، و شرایط را برای بقا و تکثیر باکتری‌ها دشوار می‌کند. پیش از پوشیدن لباس، حتما اجازه دهید آب لیمو به صورت طبیعی زیر بغل‌تان خشک شود. در غیر این صورت، این درمان خانگی موثر نخواهد بود.

به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *